Dvouletý Martínek, který trpí vzácnou genetickou poruchou, odletěl na léčbu do Francie. Celé Česko se spojilo, aby pro něj vybralo přes 150 milionů korun. Jeho rodiče doufají, že genová terapie, kterou zahájí lékaři v Montpellier již za dva týdny, vrátí jejich synovi zdraví.

Martínkova Cesta za Léčbou

Martínkova nemoc je tak vzácná, že se vyskytuje u jednoho člověka ze 70 milionů. Pojišťovna odmítla uhradit léčbu, ale díky neúnavnému úsilí rodičů a podpoře veřejnosti se podařilo shromáždit potřebné prostředky. S rodinou Martínka dlouho spolupracuje brněnský advokát Zdeněk Joukl, který chce tento příběh využít jako inspiraci pro další rodiny v podobné situaci.

Naděje v Genové Terapii

Genová terapie je nadějná, ale nezaručuje zázraky. Během zákroku, při kterém bude Martínek celý den v narkóze, mu bude do mozku injekčně vpraven modifikovaný adenovirus, který by měl opravit vadné nervové buňky. Martin zůstane ve Francii téměř dva měsíce, aby podstoupil celou řadu vyšetření a zákrok.

Solidarita a Podpora

Tento příběh ukazuje obrovskou solidaritu a podporu veřejnosti v Česku. Peníze, které zůstanou po uhrazení léčby, plánuje rodina transparentně rozdělit dalším potřebným. Tento krok zdůrazňuje, jak společná snaha může pomoci změnit životy a přinést naději.

Share.

Leave A Reply