Herec Alec Baldwin byl znovu obviněn soudní porotou v americkém státě Nové Mexiko z neúmyslného zabití. Toto obvinění souvisí s incidentem, který se odehrál během natáčení nízkorozpočtového filmu „Rust“ v roce 2021. Případ vyvolal široký zájem a kontroverzi.

Incident na Natáčení Filmu „Rust“

Dne 21. října 2021 Baldwin vystřelil ze zbraně, v níž byl ostrý náboj, během natáčení scény. Předtím mu bylo sděleno, že zbraň není nebezpečná. Dvaačtyřicetiletá kameramanka Halyna Hutchinsová byla zasažena a zemřela, zatímco 48letý režisér Joel Souza utrpěl zranění ramene.

Vývoj Případu

Nové obvinění proti Baldwinovi bylo vynesené poté, co nezávislí forenzní experti dospěli k závěru, že herec musel stisknout spoušť, aby střela ze zbraně vyšla. Původní obvinění bylo stáhnuté na základě důkazů, které naznačovaly možnost, že kohout revolveru mohl být upravený tak, aby zbraň mohla vystřelit bez stisknutí spoušti.

Dopad na Baldwina a Další Obvinění

Obžalobě z neúmyslného zabití čelí nejen Baldwin, ale také Hannah Gutierrezová-Reedová, která měla na starosti bezpečnost zbraní na natáčení. Oba se cítí nevinní vzhledem k okolnostem incidentu.

Reakce a Důsledky

Tento případ vyvolal širokou diskusi o bezpečnosti na filmových natáčeních a odpovědnosti jednotlivců. Zároveň poukazuje na složitost právního řešení takových incidentů.

Share.

Leave A Reply