Norská princezna Ingrid Alexandra, devatenáctiletá dědička norského trůnu, nedávno zahájila svůj první řádný vojenský výcvik. Tento rok stráví nasazena v ženijním praporu v nejsevernější části Norska. Jako nejstarší potomek korunního prince Haakona je princezna druhou v linii následnictví norského trůnu.

Během výcviku, který trvá dvanáct měsíců, se princezna Ingrid Alexandra podrobí stejným podmínkám jako ostatní rekruti. Bude se věnovat studiu vojenských základů, úklidu, inspekcím a dalším běžným činnostem vojenského života. Velitel roty ženijního praporu Hågen Vangsnes zdůraznil, že na princeznu jsou kladeny stejné požadavky jako na všechny ostatní.

Princezna stráví svůj výcvik v krátkých polárních dnech severního Norska, kde slunce vychází kolem jedenácté hodiny a zapadá hodinu po poledni. Tato zkušenost pro ni představuje velký skok od života v palácích, na který byla zvyklá.

Norští královští předkové princezny Ingrid Alexandry, včetně jejího dědečka krále Haralda V., vyjádřili hrdost na její odhodlání a smělost. Král Harald V. jí při oslavě jejích osmnáctin připomněl rodové heslo: „Vše pro Norsko.“

Princezna Ingrid Alexandra není jedinou evropskou šlechtičnou, která se věnuje vojenskému výcviku. Španělská následnice trůnu, princezna Leonor, také absolvovala vojenské studium, stejně jako princezna Elisabeth, belgická následnice trůnu.

Norské ozbrojené síly jsou známé svým rok a půl trvajícím povinným vojenským výcvikem, který absolvují všichni občané starší osmnácti let. Tato tradice je důležitou součástí norské kultury a historie, a nyní je zastoupena i v královské rodině prostřednictvím princezny Ingrid Alexandry.


Share.

Leave A Reply