Rakouský soud rozhodl o přeložení Josefa Fritzla, známého jako „monstrum z Amstettenu“, z vězení pro psychicky nemocné do běžného vězení. Fritzl, který byl odsouzen za dlouholeté věznění a sexuální zneužívání své dcery v domě v Amstettenu, zůstane za mřížemi, přičemž soud z preventivních důvodů odmítl jeho podmíněné propuštění. Rozhodnutí ještě není pravomocné, protože na soudním jednání chyběl státní zástupce. Státní zastupitelství má nyní možnost podat odvolání.

Fritzlův právní zástupce, Astrid Wagnerová, označila rozhodnutí soudu za „částečný úspěch“ a uvedla, že její klient je „velmi dojat“ rozhodnutím soudu. Fritzl bude muset během desetileté podmínky, která se vztahuje na jeho přeložení, pravidelně podstupovat psychoterapii. Podle soudního posudku Fritzl, který si nyní říká jinak a je ve věku 88 let, už není považován za nebezpečného i ze zdravotních důvodů. Právní zástupkyně uvedla, že cílem je dostat Fritzla do domova pro seniory.

Fritzl svou dceru Elisabeth uvěznil ve zvukotěsném sklepě, když jí bylo 18 let, a během následujících let s ní měl sedm dětí, z nichž jedno zemřelo krátce po narození. Případ vyšel najevo v roce 2008, kdy jedno z dětí upadlo do bezvědomí a Fritzl souhlasil s jeho hospitalizaci.

Share.

Leave A Reply