Česká republika se stále potýká s mrazivými podmínkami na svých silnicích, což představuje významné výzvy pro dopravu. Zatímco některé silnice jsou zcela neprostupné, na jiných je zapotřebí zvýšené opatrnosti. Například dálnice D7 z Prahy do Chomutova poblíž Postoloprt byla uzavřena kvůli nehodě nákladního vozu. Do rána bylo na této silnici zakázáno provozovat vozidla vážící více než tři a půl tuny.

V kraji Vysočina se na silnicích během rána vytvořil led, s nejhoršími podmínkami v kraji Žďár. Navzdory mírnému nárůstu teploty na některých místech zůstávají silnice zamrzlé. Solené silnice jsou mokré, ale i přesto mohou mít kluzká místa, zejména poblíž okrajů. V regionu bylo přes noc nasazeno přes sto posypových vozů a i když se vyskytly některé potíže, nebyly hlášeny žádné závažné uzávěrky silnic. „Hlavní silnice v kraji Vysočina jsou sjízdné, ale na vedlejších silnicích zaznamenáváme problémy,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová.

V kraji Ústí nad Labem jsou silnice sjízdné s zvýšenou opatrností. Podle dispečerů údržby silnic byly ledové silnice ošetřeny a potenciální problémy jsou pouze v oblastech, kde je solení zakázáno z důvodu ochrany životního prostředí. Ve městech Krupka a Jirkov došlo k dvěma dopravním nehodám, naštěstí bez zranění. Okružní ulice v Teplicích je sjízdná s opatrností po nehodě dvou automobilů.

Dálnice D7 zůstává uzavřena kvůli nehodě nákladního vozu, a přeprava nákladu se očekává do ranních hodin. I chodci čelí výzvám, protože některé chodníky jsou pokryty ledem. Policie hlásí několik dopravních nehod od rána.

V Libereckém kraji jsou silnice sjízdné s opatrností a dvě silnice zůstávají uzavřené pro nákladní vozy. Silnice z Tanvaldu do Harrachova a dále do Polska je uzavřena pro nákladní vozy od předchozího večera.

Silnice ve Zlínském kraji, zejména ve vyšších polohách, stále obsahují místa s sněhem a ledem. Ostatní silnice v kraji jsou většinou suché, mokré a sjízdné bez omezení díky dešti.

S postupem dne přinese studený front ze severozápadu chladnější vzduch, který přemění déšť na sníh. Mokré povrchy se postupně promění v černý led. Je třeba být opatrný jak na silnicích, tak na chodnících.

Share.

Leave A Reply