Maďarsko a Čína se dohodly na spuštění společných policejních hlídek na maďarském území. Cílem této spolupráce je posílit boj proti organizovanému zločinu a migraci. Hlídky budou složeny z maďarských a čínských policistů, kteří budou společně patrolovat v oblastech s vysokým výskytem kriminality a v blízkosti hranic.

Posilování bilaterální spolupráce

Spolupráce v oblasti bezpečnosti je důležitou součástí rozvíjejících se bilaterálních vztahů mezi Maďarskem a Čínou. V posledních letech obě země podepsaly několik dohod o spolupráci v oblasti boje proti terorismu, kyberkriminalitě a obchodu s drogami.

Kontroverzní krok s nejasnými dopady

Zřízení společných policejních hlídek vyvolalo v Maďarsku i v Číně kontroverze. Kritici poukazují na rizika zneužití pravomocí ze strany čínských policistů a na ohrožení lidských práv. Obávají se také, že hlídky budou sloužit k monitorování čínské diaspory v Maďarsku.

Zatím není jasné, jak přesně budou hlídky fungovat, jaká budou jejich pravomoc a jak budou řešeny případné incidenty. Rovněž není jasné, zda se jedná o trvalý projekt, nebo jen o pilotní program.

Share.

Leave A Reply