V posledních letech se stali klimatičtí aktivisté z německého hnutí Poslední generace (Letzte Generation) známí svými kontroverzními metodami protestu, především přilepováním k silnicím, aby upozornili na naléhavost klimatické krize. Po téměř dvou letech těchto silničních blokád však hnutí v pondělí oznámilo zásadní změnu v přístupu k protestům.

Skupina Poslední generace, která usiluje o radikální přechod k proklimatické politice, oznámila, že od března přejde na jiné formy protestu. Tyto nové metody zahrnují shromáždění neposlušnosti, místo dřívějších silničních blokád. Tento krok je reakcí na stále rostoucí potřebu efektivnějších a méně kontroverzních metod aktivismu, které by mohly lépe přitáhnout veřejnou pozornost k problematice klimatických změn.

Hnutí plánuje častější přímou konfrontaci s těmi, kdo jsou odpovědní za ničení klimatu, a hodlá vyvíjet tlak na politiky a další rozhodující osobnosti, aby veřejně a před zapnutými kamerami vyjádřili své postoje k této problematice. Kromě toho hnutí zamýšlí zaměřit své protesty na místa spojená s fosilními palivy, jako jsou ropovody, letiště nebo podnikové areály.

Share.

Leave A Reply