‚Icon of the Seas‘, největší výletní loď na světě vlastněná společností Royal Caribbean International, se vydala na svou první plavbu z Miami. S délkou 365 metrů, dvaceti palubami a kapacitou 7600 pasažérů, tato loď představuje vrchol námořního luxusu. Avšak její provoz zároveň vyvolává ekologické obavy.

Luxusní Vybavení

Na palubě ‚Icon of the Seas‘ se nachází sedm bazénů, šest tobogánů a více než čtyřicet restaurací, barů a salónků. Tento obrovský plavební kolos nabízí širokou škálu možností pro odpočinek a zábavu, čímž se stává doslova městem na vodě.

Ekologický Dopad a Emise Metanu

Pohon lodi zajišťuje zkapalněný zemní plyn (LNG), což je alternativa k tradičním lodním palivům. Přestože LNG je považováno za ekologičtější, produkuje nebezpečný metan, jehož emise jsou podle expertů výrazně vyšší, než bylo původně předpokládáno.

Výzva Pro Ekologickou Udržitelnost

‚Icon of the Seas‘ reprezentuje výzvu pro ekologickou udržitelnost v odvětví výletních lodí. Mluvčí RCI uvádí, že loď je o 24 procent energeticky účinnější než požadavky Mezinárodní námořní organizace a plánuje představit uhlíkově neutrální loď do roku 2035.

Dopad na Globální Oteplování

Metan, který tato loď vypouští, je skleníkový plyn schopný zachytit v atmosféře až osmdesátkrát více tepla než oxid uhličitý. Redukce těchto emisí je proto považována za klíčovou v boji proti globálnímu oteplování.

Share.

Leave A Reply