České nemocnice se připravují na výrazný nárůst pacientů s COVID-19, když Ministerstvo zdravotnictví varuje před pravděpodobným zdvojnásobením případů během následujících dvou týdnů. V současné době jsou desítky pacientů s vážným průběhem COVID-19 léčeny v nemocnicích a počet pacientů s respiračními onemocněními stoupá.

Náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti) komentoval: „Skutečně očekáváme významný nárůst v příštích čtrnácti dnech. Vidíme značné podhlašování. To je patrné z nárůstu nemocenských, které výrazně rostou.“

Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky, poznamenal: „Od října do začátku této týdne bylo do nemocnic s COVID-19 celkem přijato kolem devíti tisíc lidí, což rozhodně není zanedbatelné číslo.“

V Univerzitní nemocnici v Plzni je v současné době jednadvacet pacientů s COVID-19, rozmístěných v několika různých odděleních, včetně jednotky intenzivní péče. Přestože jsou k dispozici účinná antivirotika k léčbě COVID-19, zdravotničtí pracovníci zdůrazňují důležitost očkování, zejména pro lidi starší šedesáti let a ty s chronickými onemocněními.

Domažlická nemocnice v současné době nemá žádné pacienty s COVID-19, ale na přelomu roku se starala o šestnáct pacientů, jen o šest méně než během vrcholu pandemie před dvěma lety.

Příprava zdravotnického systému na očekávaný nárůst zdůrazňuje stále trvající výzvy, které pandemie přináší, navzdory pokroku v léčbě a očkování.

Share.

Leave A Reply