Fascinace Avengers Tower

V roce 2015, když se výšková budova Avengers Tower poprvé objevila ve filmu Avengers: Age of Ultron, designéři v LEGO Group se chopili výzvy a začali přemýšlet, jak by tento ikonický mrakodrap mohl vypadat, kdyby byl postaven z legendárních dánských kostek. Tento projekt, který původně skončil v šuplíku, byl v roce 2021 oživen s vydáním stavebnice Daily Bugle, což vedlo k finální realizaci stavebnice 76269 Věž Avengerů s 5 201 kostkami.

Designérská výzva a inovace

Stavba Avengers Tower byla pro designéry LEGO skutečnou výzvou, nejen kvůli jejímu impozantnímu výškovému designu ale i kvůli nutnosti vytvořit křivky z hranatých kostek. S více než 5 000 kostkami, 269 okny a 31 minifigurkami se tento set stal jedním z nejkomplexnějších a nejdetailnějších, které LEGO kdy vytvořilo. Věž, měřící na výšku impozantních 90 cm, nabízí šest pater plných ikonických scén z filmů, dokonale propojující svět superhrdinů s kreativitou stavitelů LEGO.

Cesta k designérskému snu v LEGO

Příběh vzniku Avengers Tower je inspirací pro mnohé fanoušky LEGO, kteří sní o kariéře designéra v této slavné společnosti. Stát se součástí týmu, který stojí za tvorbou těchto ikonických stavebnic, vyžaduje nejen vášeň pro LEGO, ale i schopnost překonávat designérské výzvy a přinášet inovativní řešení.

Share.

Leave A Reply