Oklahomu, konkrétně oblast blízko Oklahoma City, otřáslo v pozdních hodinách pátku silné zemětřesení o síle 5,1 stupně. Toto zemětřesení, které bylo centrováno pouhých 8 kilometrů severozápadně od Prahy v Oklahomě, bylo cítit po celém státě, od Lawtonu po Enid až po Tulsu. Tento incident připomíná rostoucí počet zemětřesení v oblasti, které jsou často spojovány s injekčními vrtůmi souvisejícími s těžbou ropy a zemního plynu.

  • Nedávné Otřesy: Po hlavním zemětřesení následovalo nejméně osm menších otřesů s magnitudami mezi 2,5 a 3,4 stupně. Zemětřesení bylo mělké, pouze 3 kilometry hluboké, což zesiluje jeho účinky na povrchu.
  • Dopad na Komunitu: Ačkoli nebyly hlášeny žádné zranění a škody byly minimální, událost zanechala mnoho obyvatel v šoku a obavách.
  • Vědecký Pohled: Zemětřesení v Oklahomě jsou stále častější, mnohé z nich jsou spojeny s podzemní injekcí odpadní vody z těžby ropy a zemního plynu, zejména v oblasti známé jako formace Arbuckle.

Vliv na Těžbu

Počet zemětřesení v Oklahomě v posledních letech narostl do tisíců, což vedlo k zásadním opatřením ze strany státních regulátorů. Oklahoma Corporation Commission, která reguluje ropný a plynárenský průmysl v státě, nasměrovala několik producentů k uzavření některých injekčních vrtů a snížení objemu v ostatních.

Share.

Leave A Reply