Moderní technologie a umělá inteligence se rychle stávají nedílnou součástí našich životů, a podle expertů z Mezinárodní robotické konference by v příštích 25 letech mohli roboti se sexuálními funkcemi ovládnout intimní život mnoha lidí. Predikce naznačují, že používání těchto robotů by mohlo být častější než sex se skutečným partnerem.

Cena vs. Přístupnost

Ačkoliv cena současných sexuálních robotů převyšuje 200 000 Kč, očekává se, že v budoucnu se stanou cenově dostupnějšími, což by mohlo vést k jejich širšímu rozšíření.

Technologický pokrok

Dnešní sexuální roboti jsou schopni číst konkrétní emoce svého uživatele díky přesné analýze jeho výrazů a hlasu. Budoucí generace robotů budou navrženy tak, aby se přizpůsobovaly sexuálním preferencím svých lidských partnerů, neustále zlepšovaly svůj výkon a poskytovaly tak ještě více personalizovaný zážitek.

Sociální dopady

I když je užívání sexuálních robotů na vzestupu, zůstává otázkou, zda se stanou sociální normou. Průzkumy ukazují, že na jejich používání je připraveno pouze 10 % lidí. Diskuse se také točí kolem možných negativních dopadů na skutečné mezilidské vztahy a sexuální život, jako je nerealistická koncepce pohlavního styku mezi mladými lidmi, kteří by mohli mít svůj první pohlavní styk s robotem.

Share.

Leave A Reply