V nedávné době bylo vydáno varování telekomunikačními společnostmi napojenými na mezinárodně uznávanou jemenskou vládu ohledně možného útoku rebelů podporovaných Íránem, šíitští Húsíové, na podmořské kabely v Rudém moři. Tyto kabely jsou klíčové pro fungování západních poskytovatelů internetových služeb a pro přenos bankovních dat. Varování přišlo po zveřejnění mapy těchto kabelů na kanálu spojeném s Húsíi na Telegramu.

Klíčová Role Podmořských Kabelů

Podmořské kabely, které procházejí Rudým mořem směrem k Egyptu, jsou životně důležité pro digitální komunikaci mezi kontinenty. Jedním z nejdůležitějších je 25 000 km dlouhý kabel AE-1, spojující jihovýchodní Asii s Evropou. Odhaduje se, že asi 17 procent celosvětové mezinárodní internetové komunikace prochází optickými kabely v Rudém moři.

Bezpečnost a Hrozby

Bezpečnostní analytici uvádějí, že kabely jsou v relativním bezpečí díky technologické nerozvinutosti Húsíů. Přestože Húsíové disponují raketami dodanými Íránem, chybí jim podmořská zařízení potřebná k dosažení těchto kabelů. Nicméně na některých místech jsou kabely položeny jen ve hloubce 100 metrů, což představuje potenciální riziko.

Share.

Leave A Reply