Trh s SSD (Solid-State Drive) čekají značná zdražení, a to o 15–20 %. Situace se může ještě zhoršit u disků s velkými kapacitami. Podle analytické firmy TrendForce se očekává nárůst cen pamětí NAND (základní složka SSD) o 15–20 % ve srovnání s posledním čtvrtletím 2024. Toto zvýšení cen je způsobeno omezením objemu výroby výrobců NAND, které následně vede ke zdražování SSD na trhu.

Důvod Zdražování

Výrobci NAND reagovali na předchozí pád cen kvůli nadměrné nabídce nad poptávkou tím, že omezili výrobu. Tím došlo k nedostatku čipů NAND na trhu, což v kombinaci se zvýšenou poptávkou vede ke zvyšování cen.

Vliv na Vyšší Kapacity

Další oblast, kde by mohl být dopad zdražování horší než jinde, jsou velkokapacitní SSD. Na trhu je velký zájem o paměti v pouzdrech s více čipy NAND Flash, což jsou typy pouzder, které zdražují více než ostatní NAND.

Budoucí Vývoj Cen

Další zdražování bude záviset na tom, jak silná bude poptávka ze strany podnikového trhu, například v serverech. Pokud nebude poptávka výrazně stoupat, může se zdražování zastavit nebo alespoň zpomalit.

Share.

Leave A Reply