Spojené arabské emiráty, zvláště pak Dubaj, jsou známy svým luxusem a blahobytem, který láká lidi z celého světa. Ale co když řekneme, že v této zemi lze žebrotou vydělat až 1,5 milionu korun měsíčně? Ano, není to překlep. V Dubaji existuje specifický fenomén, který láká jak místní, tak i cizince, aby se zapojili do světa „chytřých“ žebráku

I když je žebrota v Dubaji oficiálně zakázána, stále se zde vyskytuje, avšak s jistými specifiky. Namísto tradičních žebráků, kteří požadují pár drobných, operují zde tzv. „profesionální žebráci“, kteří si vybírají své oběti s velkou pečlivostí. Místo malých peněz prosí o významné částky, často až 6 tisíc korun najednou. Tito žebrotáři mají dovednost a umění přesvědčit bohaté jedince, aby jim poskytli větší částky peněz.

Nejlepší z těchto „profesionálních“ žebrotářů mohou měsíčně vydělat ohromující částku až 1,5 milionu korun. Tato přitažlivá možnost bohatství přilákala do Dubaje stále více cizinců, kteří sem přijíždějí na turistická víza, aby si vydělali tímto způsobem. Situace se stala tak akutní, že v Dubaji působí organizované gangy, které najímají profesionální žebrotáře z chudých a válečně postižených zemí jako je Libye, Sýrie, Irák, Palestina nebo Pákistán.

Nicméně, místní úřady se snaží tento nezákonný obchod s lidskou soucitností potlačit. Za žebrotu hrozí vysoké pokuty a v případě cizinců dokonce i okamžité vyhoštění ze země. Přesto je toto lákavé zaměstnání stále pro mnoho lidí přitažlivé, zejména pro ty, kteří hledají rychlý a snadný způsob, jak si vydělat peníze v jednom z nejbohatších měst na světě.

Share.

Leave A Reply