Na Karlovarsku se odehrává dramatický případ, ve kterém šedesát rodin čelí možné ztrátě stavebních pozemků. Policisté vyšetřují podezření, že firma s ruskými majiteli prodala tyto pozemky bez souhlasu oprávněného vlastníka. Pozemky byly zaplombovány katastrem a rodina původního majitele, Alexandra Komlyashkina, nyní usiluje o jejich vrácení. V žalobě uvádějí, že chtějí pozemky zpět a požadují, aby lidé, kteří na nich začali stavět domy, se do tří dnů vystěhovali.

Podle advokáta dědice pozemků Adama Černého byly parcely nezákonně vyvedeny z dědictví po smrti původního majitele. Patnáctiletý syn zemřelého si najal právě Černého, aby pozemky vysoudil zpět. Lidé, kteří pozemky koupili a již na nich staví, či dokonce bydlí, se tak ocitají v nejisté situaci.

Firma VCSP Company, která pozemky prodávala, měla je od původního majitele získat na základě plných mocí. Starostka obce Hory, Lucie Hostašová, uvedla, že firma předložila i kupní smlouvu, ale advokát Černý tvrdí, že firma pozemky získala ilegálně. Majitelé firmy, Vadim Khromov a jeho žena, jsou s trvalou adresou v Moskvě.

Tento případ nastoluje řadu otázek o právních aspektech převodu vlastnictví nemovitostí, o náročnosti ověření platnosti dokumentů a o důsledcích pro lidi, kteří investovali své úspory do stavebních pozemků. Policisté nyní šetří celou kauzu, včetně toho, kam peníze za prodej pozemků skončily

Share.

Leave A Reply