Slovensko, malá země ve středu Evropy, skrývá v sobě obrovské množství kulturních a přírodních pokladů, které jsou často neznámé nejen cizincům, ale i samotným Slovákům. Zde je sedm míst, která by každý měl alespoň jednou za život navštívit

  1. Spišský hrad a okolí: Tento středověký hradní komplex je největší ve střední Evropě a patří mezi deset největších hradů na světě. Leží na území Košického kraje a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.
  2. Slovenský ráj: Tento národní park, prohlášený za chráněnou krajinnou oblast v roce 1964, je známý svými hlubokými kaňony, krasovými planinami a vodopády. Turistické stezky jsou vybaveny můstky, žebříky a stupačkami.
  3. Vlkolínec a Čičmany: Vlkolínec, zapsaný na Seznamu UNESCO, je dodnes obydlen a je známý svou tradiční lidovou architekturou. Podobně i vesnička Čičmany vyniká jedinečnou lidovou architekturou s bílou ornamentální výzdobou dřevěnic.
  4. Banská Štiavnica: Toto město s dlouhou tradicí těžby drahých kovů je zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nabízí 360 památkových objektů a je obklopeno nádhernou krajinou Štiavnických vrchů.
  5. Zámek a ZOO v Bojnicích: Zámek z 11. století je klenotem Bojnic a nabízí návštěvníkům pohled do života aristokracie. Místní ZOO, nejstarší a nejnavštěvovanější na Slovensku, chová mnoho druhů živočichů.
  6. Jeskyně: Slovensko je domovem téměř sedmi tisíc jeskyní. Komplex jeskyní a propastí Slovenského krasu nabízí návštěvníkům úchvatný podzemní svět.
  7. Megoňky: Toto unikátní naleziště pískovcových útvarů bylo objeveno na Kysucích a v roce 2003 bylo prohlášeno za přírodní památku. Jejich původ je stále záhadou pro geology.

Každé z těchto míst nabízí jedinečný zážitek a je svědectvím bohaté kultury a přírodních krás Slovenska.

Share.

Leave A Reply