Zanzibar, známý také jako kořeněné ostrovy Tanzanie, čelí vážnému nedostatku alkoholu, což ohrožuje turistický sektor jednoho z nejnavštěvovanějších míst Afriky. Turismus je klíčovým zdrojem příjmů pro tento tanzanský souostroví, přičemž generuje přibližně 90% jeho zahraničních příjmů. Nedávné změny v dodavatelském řetězci, které vedly k výraznému nárůstu cen piva, a rezignace ministra turismu na protest proti pracovním podmínkám jsou jen některé z problémů, které tuto turistickou destinaci postihly.

Známé pro své dech beroucí písečné pláže a bohaté kulturní dědictví, přilákaly ostrovy Zanzibar turisty z celého světa a v minulém roce se umístily mezi 10 nejlepšími cestovními destinacemi v Africe podle několika turistických časopisů. Avšak hoteliéři nyní varují, že problémy s dodávkami alkoholu mohou způsobit, že ostrov ztratí svůj turistický lesk.

Výroba alkoholu je na Zanzibaru, jehož populace je převážně muslimská, zakázána. Většina alkoholu prodávaného na ostrovech pochází z pevninské části Tanzanie, zatímco některé produkty jsou dováženy z Jižní Afriky. Nedostatek alkoholu začal na začátku tohoto roku, kdy Zanzibarská kontrolní rada pro alkohol (ZLCB) zpozdila obnovení povolení pro tři etablované importéry. Situace se ještě více komplikuje, protože nově licencované společnosti se potýkají s problémy splnit poptávku.

Nedostatek alkoholu má výrazný dopad na turistický sektor, přičemž někteří turisté vyjadřují zklamání z nedostupnosti tvrdého alkoholu a piva v hotelích. Zvýšení cen piva a nedostupnost oblíbených značek alkoholu jako je Safari jsou dalšími problémy, kterým se ostrov musí vypořádat. Nedostatek alkoholu nejen způsobuje frustraci mezi návštěvníky, ale také ohrožuje pracovní místa, protože hoteliéři a obchodníci s alkoholem nemohou pokračovat v provozu s prázdnými regály.

Share.

Leave A Reply