Porsche Taycan prochází faceliftem, který z něj činí silnější a rychlejší vozidlo než kdy předtím. Modernizovaný model nabídne dobíjecí výkon až 320 kilowattů a bude dostupný ve stávajících třech karosářských variantách: sedan, Sport Turismo a Cross Turismo. Od svého uvedení na trh v roce 2020 se celosvětově prodalo přes 150 tisíc exemplářů Taycanu, s největšími trhy v USA, Velké Británii, Německu a Číně.

Vylepšení Výkonu

Základní model Taycan nyní zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy, což je o 0,6 sekundy rychleji než dříve, zatímco vrcholný model Turbo S zvládne tuto akceleraci za 2,4 sekundy, o čtyři desetiny rychleji než před faceliftem. Celkový výkon všech elektromotorů byl výrazně zvýšen, přičemž Turbo S nyní dosahuje systémového výkonu až 700 kW (952 koní).

Zlepšené Dobíjení a Dojezd

Díky 800V architektuře a zlepšením po faceliftu je nyní možné dobíjet Taycan až 320 kilowattů, což umožňuje baterii dobít z 10 % na 80 % za pouhých 18 minut. Maximální dojezd byl zvýšen až o 175 kilometrů na 678 km, což zlepšuje jeho univerzálnost.

Design a Vybavení

Facelift přináší decentní designové změny včetně nových předních světlometů s technologií HD matrix, ostřejších bočních hran koncových světel, nárazníků a dalších prvků karoserie. Interiér se dočkal přepracovaného multimediálního systému s uživatelsky přívětivějším ovládáním a novými funkcemi.

Share.

Leave A Reply