V třicátém jubilejním ročníku ankety Auto roku v České republice, se korunka vítězství dostala modelu Mercedes-Benz Třídy E. Pro výrobce prémiových vozidel to znamená prestižní ocenění a potvrzení vynikající reputace značky na českém trhu. Toto vítězství podtrhuje nejen výjimečnost modelu Třídy E, ale také dynamický vývoj v automobilovém průmyslu, kde inovace a technologický pokrok hrají klíčovou roli.

Mercedes-Benz Třída E je synonymem pro inovaci, luxus a výkon od svého uvedení. Elegantní design, špičková technologická výbava a výjimečné jízdní vlastnosti získaly srdce jak motoristických novinářů, tak široké veřejnosti. Výsledky ankety, kde model získal 132 bodů a předstihl dlouholetého rivala BMW řady 5, dokládají univerzální uznání, které Mercedes-Benz Třída E v automobilovém světě získala.

Odborná porota, složená z 30 českých motoristických novinářů, měla nelehký úkol vybrat z pětice finalistů toho nejlepšího. Systém volby zdůrazňuje důležitost technických inovací, technologické vyspělosti, bezpečnosti, hospodárnosti, vlivu na životní prostředí, jízdních vlastností, designu, výkonu a poměru hodnoty a ceny.

Pro Mercedes-Benz je toto druhé vítězství v anketě Auto roku v České republice. Třída E tak navazuje na úspěch modelu Mercedes-Benz SLS AMG z roku 2011, což svědčí o kontinuitě excelence, kterou značka v automobilovém průmyslu představuje.

Mercedes-Benz Třída E jako vítěz Auto roku 2024 v České republice symbolizuje nejen technickou dokonalost a luxus, ale také trend směřující k udržitelné mobilitě a inovacím, které uspokojují rostoucí požadavky na ekologičnost a digitální propojenost. Toto ocenění zdůrazňuje, že výběr auta roku není jen o estetice a výkonu, ale i o přínosu pro řidiče a společnost jako celek.

Share.

Leave A Reply