Italská automobilka Maserati, která se snažila přejít na výrobu čistě elektrických vozidel, čelí výzvám v realizaci svých plánů. Původně měla firma od roku 2023 nabízet čtyři elektrické modely a další měly být na cestě. Avšak, reálně dosud nebylo dodáno jediné takové auto. Vývoj modelu Quattroporte Folgore byl zastaven a jiné modely byly odloženy.

Odložení Modelů a Zastavení Vývoje

Dva modely, GranTurismo Folgore a Grecale Folgore, byly již měly být dodány zákazníkům, ale jejich příchod byl odložen. V případě vrcholného elektrického sedanu Quattroporte byl vývoj zastaven ještě před jeho odhalením. Tento vývojový zastoj je důsledkem finančních a technologických výzev, se kterými se Maserati potýká.

Technologické Výzvy

Maserati plánovalo použít v elektromobilech tři elektromotory, které by měly být naladěné na různé výkony, v závislosti na modelu. Přestože laboratorní výpočty naznačují slibné dojezdy na nabití, realita může být jiná, zejména kvůli malé kapacitě baterie ve srovnání s velikostí a výkonem vozů.

Dopady na Automobilový Trh

Tento obrat v plánech Maserati má dopad nejen na samotnou značku, ale i na celý automobilový trh, zvláště v oblasti elektromobility. Zatímco některé automobilky úspěšně přecházejí na výrobu elektromobilů, Maserati ukazuje, že tento přechod může být složitější, než se zdá.

Share.

Leave A Reply