Česká automobilová společnost Praga Cars začíná výrobu svého nového supersportu Praga Bohema, který kombinuje vysoký výkon a unikátní design. Tento automobil, který váží méně než tunu, je určen jak pro běžné silnice, tak pro závodní okruhy, a představuje novou éru v oblasti automobilového designu a výkonu.

Výkonný Motor a Rychlost

Praga Bohema pohání dvakrát přeplňovaný 3,8litrový šestiválec s výkonem 520 kW a točivým momentem 725 Nm, podobný motoru nalezenému v Nissanu GT-R. Zrychlení z nuly na 100 km/h zvládne tento model za 3,5 sekundy. Navíc je vozidlo homologováno pro jízdu na běžných silnicích.

Unikátní Design a Omezená Výroba

Bohema se vyznačuje nejen výkonným motorem, ale také netradičním designem. Vstup do kabiny vyžaduje trochu zručnosti a ohebnosti, jelikož místo dveří je nutné se do kabiny nasoukat menším otvorem. V interiéru najdete integrovaný palubní displej do volantu. Celkově bude vyrobeno pouze 89 kusů tohoto modelu.

Testování a Vývoj

Model Bohema prošel přísným testováním na závodních okruzích, včetně Red Bull Ringu a Nürburgringu. Výkonnost vozu byla vyladěna nejlepšími jezdci, mezi nimiž byl například Romain Grosjean, pilot F1, a Ben Collins, známý jako Stig z pořadu Top Gear.

Cena a Dostupnost

Vlastnictví Praga Bohema nebude pro každého, jelikož jeho cena začíná na 32 milionech korun. Tomáš Kašpárek, majitel společnosti Praga Cars, vyjádřil hrdost na to, že výroba začala pouhý rok po odhalení prototypu vozu.

Share.

Leave A Reply